„Nezáleží na tom, kam běžíme, ale na tom, že mohu běžet s tebou“

Dokážete si představit, jak se svým čtyřnohým kamarádem brouzdáte hluboké lesy, vybíháte na vrcholky hor a sledujete západ slunce? Že ano? Dejte miláčkovi kus buřta a pojďme se podívat, jak spolu začít běhat.

Canicross aneb běh se psem je unikátní sport, kde tým tvoří 2 – běžec a psí parťák. Nikdy se vám tedy nestane, že doma budete čekat, až se udělá hezky a konečně vyběhnete. Váš pejsek se tak stane přísným trenérem, který prostě běhá za každého počasí, protože ho to baví, miluje přirozeně pohyb a vás by samou láskou zbaštil, takže by vás nikdy nenechal ve štychu!

DSC_0586_uvodni

Asi každý z nás někdy viděl romantické filmy, jak spřežení 12 pejsků táhne naplněné sáně zasněženou krajinou. Tento tip sportu se rozšířil i k nám do Evropy a poslední roky zažívá největší boom právě canicross. Drtivá většina z nás máme doma nějakého šmudlu a tak když jdu běhat, tak proč bych ho nechával samotného? Nasadit postroje, obléknout si pro sebe sedák, připnout ampérovou šňůrou a hurá můžeme řádit.

A právě díky jednoduchosti se canicross stává více populárnější! “Pamatuji si doby, kdy mi teta na stroji vyrobila sedák, já si vzal jednoho pejska z naší malamutí smečky a poprvé jsme spolu uběhli v 8 letech našich prvních 8 km v dospělácké kategorii” popisuje Johny Alaskan, který se věnuje canicrossu už od svých 5 let.

Jak na to?

Kouzlem canicrossu je právě zmiňovaná jednoduchost. Stačí vzít pejska rodičům, babičce nebo nejlépe vlastního, pořídit si výbavu a vyběhnout. Naším cílem je ukázat široké veřejnosti, jaký tento krásný sport může být. Ať jsi úplný začátečník či zkušený matador, každý si přijde na své!

Stačí nahlédnout do naší interaktivní mapy / klik / a jednoduše si najít parťáky ve svém okolí a vyběhnout

Lentilka eshop

 

Canicrossové akce

Canicrossový kurz
06
Bře

4. Canicrossový kurz pro začátečníky v Plzni od 6 března - 3.4.

18:30—19:30
Kamenný rybník, Plzeň

Chceš konečně začít běhat se svým čtyřnohým kamarádem? Hledáš vybavení na míru, avšak stále nic? Stále se odhodláváš, avšak nemůžeš se rozhoupat? Či už nějakou dobu běháte, ale pořád vám to nejde? Tak právě pro tebe máme zcela ojedinělé canicrossové kurzy pro začátečníky v Plzni ! :)   Registrace : ZDE pod textem   Nově : Přidán…

Borské dvojičky březen(2)
18
Bře

Borské dvojičky 18.3. vol.3 - Canicross / Běh / Děti

8:00—16:00
Borský park v Plzni

Rozběháme Česko zve všechny běžecké nadšence na 3. ročník závodu Borské dvojičky. Dne 18. března 2017 v Plzni, v Borském parku. Postav tým ze dvou chlapů, žen či smíšený a vyraz pokořit trasu 10 x 1 km. Každý z týmu uběhne celkem 5 km, přičemž střídání je po doběhu parťákova kilometru. Nově také dětské kategorie…

Lesní kros i canicross tlučnou(2)
31
Bře

Lesní Kros i Canicross Tlučnou

8:00—17:00
Tlučná

  Krásné lesy v okolí Plzně a měkké cesty jako stvořené pro lesní kros! 1. ročník závodu, který jde ve šlépějích dříve proslulého Tlučenského běhu. Za spolupráce s tehdejším pořadatelem vám přinášíme Tlučenský běh s novou krví. Nyní i s kategorií canicross nebo-li běh se psem.   TRASA: Dětské trasy, 3 km – junioři/začátečníci, 5km…

Timeline
28
Dub

Ještědská 1000, Ještědský trail a canicross 28. dubna

0:00—23:59
Ještěd

Postav se této výzvě a uběhni 725m po sjezdovce s převýšením 275m! Nenech si ujít ten krásný výhled a hlavně otestuj své limity při tomto ojedinělém závodě. A nebo si vyber Ještědský trail 6,5 km s převýšením více jak 400m! Nově bude otevřena kategorie canicross nebo-li běh se psem. Canicross povede po trase Ještědského trailu….