„Nezáleží na tom, kam běžíme, ale na tom, že mohu běžet s tebou“

Dokážete si představit, jak se svým čtyřnohým kamarádem brouzdáte hluboké lesy, vybíháte na vrcholky hor a sledujete západ slunce? Že ano? Dejte miláčkovi kus buřta a pojďme se podívat, jak spolu začít běhat.

Canicross aneb běh se psem je unikátní sport, kde tým tvoří 2 – běžec a psí parťák. Nikdy se vám tedy nestane, že doma budete čekat, až se udělá hezky a konečně vyběhnete. Váš pejsek se tak stane přísným trenérem, který prostě běhá za každého počasí, protože ho to baví, miluje přirozeně pohyb a vás by samou láskou zbaštil, takže by vás nikdy nenechal ve štychu!

DSC_0586_uvodni

Asi každý z nás někdy viděl romantické filmy, jak spřežení 12 pejsků táhne naplněné sáně zasněženou krajinou. Tento typ sportu se rozšířil i k nám do Evropy a poslední roky zažívá největší boom právě canicross. Drtivá většina z nás máme doma nějakého šmudlu a tak když jdu běhat, tak proč bych ho nechával samotného? Nasadit postroje, obléknout si na sebe sedák, připnout ampérovou šňůrou a hurá můžeme řádit.

A právě díky jednoduchosti se canicross stává více populárnější! „Pamatuji si doby, kdy mi teta na stroji vyrobila sedák, já si vzal jednoho pejska z naší malamutí smečky a poprvé jsme spolu uběhli v 8 letech našich prvních 8 km v dospělácké kategorii“ popisuje Johny Alaskan, který se věnuje canicrossu už od svých 5 let.

Jak na to?

Kouzlem canicrossu je právě zmiňovaná jednoduchost. Stačí vzít pejska rodičům, babičce nebo nejlépe vlastního. Pořídit si výbavu a vyběhnout. Naším cílem je ukázat široké veřejnosti, jak krásný tenhle sport může být. Ať jsi úplný začátečník či zkušený matador, každý si přijde na své!

Stačí nahlédnout do naší interaktivní mapy / klik / a jednoduše si najít parťáky ve svém okolí a vyběhnout

Lentilka eshop

 

Canicrossové akce

Canicrossový kurz
06
Lis

7. Canicrossový kurz pro začátečníky v Plzni od 6 listopadu – 4.12.

18:00—19:30
Kamenný rybník, Plzeň

Chceš konečně začít běhat se svým čtyřnohým kamarádem? Hledáš vybavení na míru, avšak stále nic? Stále se odhodláváš, avšak nemůžeš se rozhoupat? Či už nějakou dobu běháte, ale pořád vám to nejde? Tak právě pro tebe máme zcela ojedinělé canicrossové kurzy pro začátečníky v Plzni   Registrace: ZDE pod textem   V rámci canicrossového kurzu byl…

předvánoční soustřědění sběh_canicross
07
Pro

Soustředění Běh/canicross

0:00—23:59
Rodinný rybářský penzion Žák Osek – Vystrkov 8 267 62 Komárov u Hořovic

Sportovní víkend, který tě napumpuje novými znalostmi, motivací a dobrou náladou. Zaměřený na zimní přípravu. Pro každého, kdo se chce v běhání posunout, něco nového se dozvědět, pořádně si zamakat a  užít si nabitý víkend se super partou. Týmové funkční tričko “SOUSKO” Tréninky běžecké i s pejsky přizpůsobeny úrovni účastníků, v případě potřeby rozdělení na…

Partneři