„Nezáleží na tom, kam běžíme, ale na tom, že mohu běžet s tebou“

Dokážete si představit, jak se svým čtyřnohým kamarádem brouzdáte hluboké lesy, vybíháte na vrcholky hor a sledujete západ slunce? Že ano? Dejte miláčkovi kus buřta a pojďme se podívat, jak spolu začít běhat.

Canicross aneb běh se psem je unikátní sport, kde tým tvoří 2 – běžec a psí parťák. Nikdy se vám tedy nestane, že doma budete čekat, až se udělá hezky a konečně vyběhnete. Váš pejsek se tak stane přísným trenérem, který prostě běhá za každého počasí, protože ho to baví, miluje přirozeně pohyb a vás by samou láskou zbaštil, takže by vás nikdy nenechal ve štychu!

DSC_0586_uvodni

Asi každý z nás někdy viděl romantické filmy, jak spřežení 12 pejsků táhne naplněné sáně zasněženou krajinou. Tento tip sportu se rozšířil i k nám do Evropy a poslední roky zažívá největší boom právě canicross. Drtivá většina z nás máme doma nějakého šmudlu a tak když jdu běhat, tak proč bych ho nechával samotného? Nasadit postroje, obléknout si pro sebe sedák, připnout ampérovou šňůrou a hurá můžeme řádit.

A právě díky jednoduchosti se canicross stává více populárnější! “Pamatuji si doby, kdy mi teta na stroji vyrobila sedák, já si vzal jednoho pejska z naší malamutí smečky a poprvé jsme spolu uběhli v 8 letech našich prvních 8 km v dospělácké kategorii” popisuje Johny Alaskan, který se věnuje canicrossu už od svých 5 let.

Jak na to?

Kouzlem canicrossu je právě zmiňovaná jednoduchost. Stačí vzít pejska rodičům, babičce nebo nejlépe vlastního, pořídit si výbavu a vyběhnout. Naším cílem je ukázat široké veřejnosti, jaký tento krásný sport může být. Ať jsi úplný začátečník či zkušený matador, každý si přijde na své!

Stačí nahlédnout do naší interaktivní mapy / klik / a jednoduše si najít parťáky ve svém okolí a vyběhnout

Lentilka eshop

 

Canicrossové akce

Copy of Copy of 28.4.
02
Srp

LETNÍ KEMP S ROZBĚHÁME ČESKO

18:00—15:00
Kemp Válek s.r.o.

Letní rozběhaný kemp kousek od Prahy, který tě zaručeně pořádně napumpuje novými znalostmi, motivací a dobrou náladou! Již 15. společná vínekdovka plná běhání! V rámci kempu bude díky našim partnerstvím možnost otestovat běžecké Boty Salming a okusit jízdu na Koloběžce Kostka – 1 trénink koloběhu! PROGRAM: čekají nás běžecké tréninky zaměřené na zdravý běžecký styl,…

Partneři