„Mým snem je pomáhat“

– Johny Alaskan

S touto jedinou vizí jsem v roce 2013 poprvé uspořádat canicrossový trénink v Plzni. Jak tréninky a čas běžel, moje vize dát běhu jiný rozměr než jen psát o tom, jaké boty jsou nejlepší či uspořádat masový závod pro co nejvíce běžců s cílem vydělat peníze, sílila! Už dlouho jsem si hrál s myšlenkou podpořit během ty, kteří to potřebují a je jedno, jestli je to človíček či náš čtyřnohý kamarád! A tak na začátku prosince 2014 vznikl nápad :

1. Charitativní výběh noční Plzní

1.Jelikož v té době jsme byli malinká partička nadšenců, i mé přání bylo malinké : “prosím, ať přijde 10 lidiček”. S tímto přáním vytvářím na facebooku událost. Proběhneme se městem, za každý kilometr přispějeme 5 Kč (celkem dáme 5 km) na psí Útulek na Valše, a užijeme si páteční pohodičku se super partičkou.

Během pár dní si všímám, že něco není v pořádku : “lidičky se hlásí jako o život”. Moc velkou vědu si z toho nedělám, protože známe “facebook”. V pátek 22. prosince v 17:30 se o to víc divíme! Přicházejí první běžci, které vůbec neznáme. S tlukotem srdce za nimi vyrážím je poznat, pokecat si s nimi. Až když přicházejí další a další, už ani nestíhám si s nimi pokecat a pár minut před “18-ctou” pouze nevěřícně koukám, co se to děje. S hlasem polomrtvého muže vydávám do megafonu pár zvuků, třesu se jako ratlík a pouze se modlím, ať vše v pořádku dopadne.1. Charitativní běh noční Plzní

3..2..1…Start! Kolotoč charitativních běhů se roztáčí

Ještě jsme ani nedoběhli do cíle a už mám v sobě tolik pocitů, které jsem nezažil při běhání nikdy v životě. Pár metrů před cílem mi tečou slzy štěstím a dodnes je to jeden z mých největších zážitků v životě! Vždyť co je hezčí, než udělat druhým radost? Druhým šokem se pro mě stává otevření pokladničky. “14.474  Kč” Tak o tom se nám ani nezdálo!

Celý večer nemohu usnout a už teď vím, že tohle je jeden z nejlepší dárečků pod stromeček! Přicházejí zprávy na facebook, smsky a ten samý, hřejivý pocit je cítit ve vánoční atmosféře Plzně! Poslední myšlenky před usínáním říkají “Tohle musíme zopakovat”….. a tak se roztáčí kolotoč “charitativních běhů”.

Každý čtvrt rok 1 charitativní běh

Od prvního charitativního běhu utekl už nějaký ten pátek a za tu dobu jsme dokázali běžet 14. charitativních běhů, vybrat celkem přes 379 755 Kč* a rozběhat více než 4 960 běžců a běžkyň! Je to neuvěřitelné, čeho jsme schopní dosáhnout! Je mi nesmírnou ctí, že nám není lhostejné osud druhých a že můžeme a hlavně chceme změnit, i byť kapičkou v moři, příběhy těch, kteří to potřebuji! Nesmírně vám za to všem děkuji a slibuji, že komunita Rozběháme Česko půjde vždy touto cestou.

A pokud budete mít chuť pořádat i vy ve svém městě charitativní běh s naší vizí, velice rádi rozšíříme dobrou myšlenku do celé České republiky! Stačí nás pouze kontaktovat (klik).

*aktualizováno 20.9.2017

 

1. Charitativní dobroběh Soběslaví proběhne 23.9.2017, 14:30

Days
:
Hours
:
Minutes
:
Seconds

Více informací, registrace → ZDE klik ←

O pohár Domovinky - charitativní závod (běh, canicross) proběhne 23.9.2017, 9:30

Days
:
Hours
:
Minutes
:
Seconds

Více informací, registrace → ZDE klik ←

 

1. Charitativní běh Karvinou proběhne 28.9.2017, 9:00

Days
:
Hours
:
Minutes
:
Seconds

Více informací, registrace → ZDE klik ←