SportLab

 
Jako většina lidí jsem si myslel, že běhám správně a skoro v ničem nechybuji, ale skutečnost je jiná. Zjistil jsem, že ve Frýdku-Místku je pracoviště zabývající se analýzou pohybu, SportLab (www.sport-lab.cz). Dostal jsem možnost se do laboratoře podívat a vyzkoušet analýzu pohybu na vlastní kůži. Jak tedy taková analýza pohybu probíhá?
První co bylo důležité před samotným měřením, bylo vyplnění dotazníku, kde se nasbíraly informace o předchozích aktivitách a prodělaných zraněních. Poté laborant označil jednotlivé body na těle, které jsou potřebné pro další měření. Provedlo se pár fotek u speciálního plátna a laserem se zaměřily jednotlivé osy na těle. Další co následovalo, bylo zaznamenání pohybu (běh) na videokameru a snímání tlakového zatížení chodidel.

Když měření bylo u konce, byl jsem seznámen s celkovým výsledkem. Bylo mi vysvětleno, jaké mám odchylky při běhu. Dozvěděl jsem se také plno užitečných informací o svém těle a o tom, jak vlastně pohybový aparát funguje. Na závěr jsem se dozvěděl, co bych mohl napravit při běhání, jak styl, tak držení těla atd. Dostal jsem také rady, jak procvičit a zpevnit oslabené svalstvo. Zpracované výsledky spolu s upravenými videi jsem dostal do mailové schránky, takže si to můžu kdykoliv znovu projít.

Závěrem bych to rád vše shrnul. Přivítal mě profesionální personál. Dostala se mi odborná péče a příjemné jednání ze strany laboranta. Vše mi bylo jasně a srozumitelně vysvětleno. Pohyb (běh) se měřil několikrát opakovaně, tímto byl výsledek přesnější. Report s výsledky zaslaný e-mailem. Seznámení se zlepšením pohybu a zpevnění slabých míst na těle.

Tímto bych rád poděkoval a doporučil návštěvu této sportovní laboratoře.

Pavliska Jakub

Logo_footer   
     © 2015 Rozběháme Česko

Sledujte nás: