Rozběháme Česko (ve svém městě)

Dokážete si představit život bez sportování? Ano či ne ? Ať už odpovíte jakkoliv, tak právě teď se nacházíte na správné adrese, kde sport Vás bude bavit! Pohodlně se usaďte a pojďte s námi změnit svůj život!

Asi každý z nás si pamatuje na střední školu, kdy musel jako trotl běhat 12-ti minutovku, se snahou to “přežít” a po nekonečných 12-ti minutách si lehnout na tartan a v myšlenkách si představoval sebe, jak leží na gauči a cpe se něčím dobrým ! Pokud jste měli trochu štěstí, no spíše známého doktora, párkrát se vám to úspěšně vyhlo. Ani to nezaručilo to, že se budete mít pokoj! Jelikož pan tělocvikář byl statná hora a za každou cenu vás chtěl trápit, tak jste stejnak jednoho dne museli obout botky a jít se trápit!

run_1

Když jste konečně doběhli svojí poslední 12-ti minutovku na střední škole, v duchu jste si řekli, že už nikdy! Na vysoké jste měli pokoj od nesmyslného běhání a v sobě zakořenění pocit, že běhání je pohyb, který Vám radost nepřinese. S radostí jste se dívali na pověšené tenisky, s kterými jste zažili tolik legrace!

Jednoho dne však přišel okamžik, kdy jste oklepali tenisky od prachu a zkusili to znova! Povědomí Vám říkalo : Né, nedělej to! Pamatuješ si na to, jaký ten běh je? A tak ještě rychle píšete smsku, že nemůžete a snažíte se to oddálit. No ale výmluvy jdou stranou a tak vám nic jiného nezbývá, než do toho jít!

Po prvních pár metrech máte pocit, jako kdyby jste nikdy neběželi. Překvapení přichází poté, co zjišťujete, že za vámi není ten příjemný pan profesor se stopkami v rukách a píšťalkou v puse. Najednou máte čas se podívat i po to, co se kolem vás děje a začne vás to bavit! Sice to dnes na žádný rekord asi nebude, ale vás to nakoplo natolik, že doma si zapnete internet a začnete hledat všelijaké informace. A právě v tento okamžik jste narazili na nás – Rozběháme Česko!

#rozbehamecesko

Vstaň, nazuj a pojď!

Rozběháme Česko (výhody)

Připojte se k celorepublikovému projektu a poznejte běh zábavnou formou, která vás bude bavit! Už žádné kibicování, atletická kolečka, ale pohodová partička stejných nadšenců! Ať jsi úplný začátečník či zkušený matador, který běhá od mala, každý si přijde na své! Smyslem našeho úsilí je dokázat rozběhat Českou republiku, a to od Brna, po Prahu až do Chebu (žádná vesnička nezůstane neposkvrněna!)

V řadech městech napříč republikou si můžete zkusit skupinové běžecké výběhy, které většinou jsou pořádány 1 x týdně a jsou hlavně o tom, že se sejde partička stejných nadšenců a společně pak jdete zdolávat kilometry v pohodovém tempu. Nemusíte se bát, že vás tam někde nechápe, protože nám nebudete stíhat! Rádi na vás počkáme a motivujeme k tomu, aby běh nás bavil, to je naším cílem!

Na mnoha místech máme pro vás i připravené běžecké tréninky, které jsou pro širokou škálu běžců. Zde se věnujeme běhu od A až po Z! Ukazujeme si první krůčky, jak si správně vybrat obuv, natočíme náš běžecký styl, řekneme si co je to anaerobní a aerobní prah a začneme naplno s trénováním! Postupně se připravíme na vaše první závody, vylaďujeme vše potřebné a začneme se specifikovat na 5, 10 a více kilometrů.

Na co ještě čekáte ? Pojďte se zvednout a poznat nový smysl života!