Pustili jste se do běhání s vaším čtyřnohým miláčkem? Na internetu jste si vybrali krásné kšíry, k tomu vám paní našila ještě jméno psa a vy jste s nadšením objednali? A když vám to konečně přišlo domů, zjistili jste, že to vlastně na pejska vůbec nesedí, nebo hůře, že se v tom dusí? Tak právě pro vás jsme připravili pár rad / tipů na co si dát pozor.

Co je to a z čeho se skládá canicrossová výbava?

Ještě než se pustíte do nakupování, doporučujeme se vyhnout nakupování přes internet. Ano, sice ty “ceny” a ta nádherná česká vlaječka, co mi je ta paní ochotna ušít navíc, jsou lákavé, ale ve většině případů se vám totiž stane, že zakoupená výbava není vhodná. Nejlepším způsobem, jak si vybrat to nejlepší, je si to vyzkoušet “naživo”. K tomu slouží již mnoho prodejen po celé České republice, avšak i tak si zkuste projít více prodejen, či se nejlépe poradit se zkušenějšími.

1) Postroj pro vašeho čtyřnohého miláčka
Správný postroj na canicross by neměl omezovat pejska v tahu. Při běhu by se neměl škrtit a měl by se cítit co nejvíce pohodlněji!

2) Běžecký opasek – Nedílnou součástí pro běhání se psem. Správný běžecký opasek vám může neuvěřitelně pomoct a ušetřit od bolesti. Hlavní zásadou při vybírání je, aby sedák správně seděl, netáhl vás přes oblast bederní páteře ale v oblasti hýžďových svalů. Neměl by nijak škrtit v tříslech a při běhání byste se měli cítit, jako kdyby jste nic neměli na sobě – důležité pro běžecký krok!

3) Tažná šňůra
S tažnou šňůrou si nemusíte dělat takové starosti. Nejhlavnější u ní je, aby měla 1 karabinu a aby tah byl díky ní rovnoměrný a né „škubnutí“. To vám a pejskovi velice usnadní jak běh, tak hlavně chrání záda.

DSC_0229DSC_0215DSC_0586_uvodni              

 

 

 

 

 

 

 

Kde si mohu vybavení vyzkoušet, popř. zakoupit?

Canicrossové vybavení si můžete vyzkoušet přímo na osobním setkání či trénincích pro začátečníky. Odpovědná osoba  Johny Alaskan (607 543 187) , který vám vše v klidu rád vysvětlí